1.
Spreparowany tekst
-->
Maja Keuc opublikowała angielską wersje piosenki No OneImage and video hosting by TinyPicMagdalena Tul za tydzien wystąpi w AmsterdamieImage and video hosting by TinyPic Magdalena Tul wkrótce opublikuje Angielską wersję piosenki JestemImage and video hosting by TinyPic

niedziela, 13 marca 2011

EUROPA: Czas na Preselekcyjne podsumowanie. Zebranie EBU już jutro!

Szwecja po raz kolejny, jako ostatnia dokonała piosenki na Konkurs Piosenki Eurowizji, wszystkie 43 krajów uczestniczących dokonały wyboru swoich przedstawicieli do Düsseldorfu na maj. Odliczanie czas zacząć! - to tylko 58 dni do pierwszego półfinału Eurowizji i 62 do wielkiego finału!

To był szalony sezon krajowych wyborów, mieliśmy aż 2 "Super soboty ", które musiały być sprawdzianem dla fanów z podzielności uwagi.Ale  było warto! -  znamy już , wszystkich reprezentantów państw.

Pomimo faktu, że większość reprezentantów wybrano przez telewizyjne selekcje, mamy również przykłady, wyborów wewnętrznych w tym roku. Przykładem jest Słowacja która planowała wycofać się z konkursu, ale ostatecznie postanowiła zostać ze względu się jak koszty które byłyby po wycofaniu się po terminie. Ostatecznie ze Słowacji zobaczymy TWiiNS z piosenką I'm still Allive.

Warto również wspomnieć  że cztery kraje wracają do konkursu w tym roku: Austria, Węgry, San Marino i Włochy. Z tych czterech tylko Austria i Włochy postanowili zorganizować otwarte selekcje. Węgierski nadawca MTV powraca z Kati Wolf i  What about my dreams? Jednak największy powrót to Włochy, wracają po 13-letniej nieobecności , spełniające marzenia wielu fanów. Kraj będzie reprezentowany  przez Rafaela Gualazziego z Follia d' amore. Brał udział w Festiwalu Sanremo,gdzie został wybrany przez specjalne jury. San Marino, małe państwo na terenie Włoch, wraca po debiucie w 2008 roku. Senit z Stand by bronić to małe państwo na terenie Włoch na  eurowizyjnej scenie.

 
Ponadto, kilku krajowych wyborów spowodowały wielkie sensacje, poprzez nie wybranie do reprezentowania ich państw wielkich faworytów narodowych selekcji. Być może najlepszym przykładem jest Islandia - Yohanna silnie typowana do reprezentowania Islandii, po jej udanym występie w 2009(drugie miejsce), przegrała z Sjonni's Friends z  piosenką Afrur Heim którzy po zwycięstwie zdecydowali się pojechać do Niemiec aby uczcić pamięć Sigurjona Brinka, który zmarł dni przed jego udział w islandzkim półfinale. Niespodzianka zdarzyła się również na Litwie gdzie przegrała  Ruta Sciogolevaite, Łotwie -Lauris Reiniks lub Grecji - Nikki Ponte. Ukraina stawiała na Jamalę, jednak ta wycofała się z finału w której miała drugą szansę.
15 marca podczas drugiego dnia posiedzenia EBU poznamy kolejność w półfinałach, oraz pozycję startową dla BIG5 w finale.

BREAKING NEWS: AZERBEJDŻAN OPUBLIKOWAŁ UTWÓR

1 komentarz: