1.
Spreparowany tekst
-->
Maja Keuc opublikowała angielską wersje piosenki No OneImage and video hosting by TinyPicMagdalena Tul za tydzien wystąpi w AmsterdamieImage and video hosting by TinyPic Magdalena Tul wkrótce opublikuje Angielską wersję piosenki JestemImage and video hosting by TinyPic

poniedziałek, 21 lutego 2011

BOŚNIA I HERCEGOWINA , FRANCJA: Dziś prezentacja Piosenki

Dzisiaj czas poznać piosenkę z Bośni i Hercegowiny, Którą wykona Dino Merlin (ESC BiH 1999), Odbędzie się to podczas specjalnego show o godzinie 21.00 naszego czasu. Pierwotnie miało się to odbyć wczoraj, jednak show zostało przesunięte na dzisiaj. Podobnie jak w poprzednich latach , piosenka została wybrana wewnętrznie przez Bośniackiego nadawcę Radiotelevizija Bosne i Hercegovine (BHRT). Gośćmi specjalnymi będą : Jalisse (Włochy ESC 1997), Vukasin Brajić (BiH ESC 2010), Béatrice Poulot (BiH 1999)

Dino Merlin jest artystą popularnym w wielu krajach europejskich , między innymi : Chorwacja, Serbia , Czarnogóra, Słowenia, Macedonia , Węgry. Kilka lat unikał Konkursu Piosenki Eurowizji, oraz zaproponował Laka (ESC BiH 2008) i Regina (ESC BiH 2009)

Dino Merlin
Obecnie pracuje nad swoim nowym albumem. Reprezentował Bośnie i Hercegowinę w 1999 razem z Beatrice Poulot w Jerozolimie z piosenką Putnici.

Bośnia i Hercegowina zawsze znajdowała się w finale Konkursu Piosenki Eurowizji od kiedy został wprowadzony podział na półfinały. Ten kraj zadebiutował na ESC 1993 gdzie reprezentantem był Fazla z piosenką Sva Bol Svijeta , zdobył wtedy 27 punktów co dało 16 miejsce. Najlepszy wynik dla kraju wywalczył w roku 2006 Hari Mata Hari z piosenką Leila

Dzisiejsze Bośniackie show można obejrzeć tutaj


FRANCJA:
[UPD]: PREMIERA ODBĘDZIE SIĘ 7 MARCA
Amaury Vassili
Dzisiaj ma się odbyć premiera utworu Sonniu Amaurego Vassili z którym będzie on reprezentować Francję na ESC 2011. Premiera odbędzie się w Radiu (Radio France Bleu) , Jednak nie ma podanej godziny premiery.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz